Pojemniki, robione czy kupione

Czy pojemniki warto zrobić samemu? A może bezpieczniej kupić? Co się obecnie lepiej sprzedaje? Jakich pojemników używają mistrzowie florystyki? Pojemniki są używane bardzo często w pracy florysty. To one nadają kompozycji uroku. Można je kupić albo zrobić samemu. Co lepiej?

Obecnie na rynku jest ogromny asortyment najróżniejszych pojemników, a ich ceny są na ogół nieporównywalnie niższe od naczyń wykonanych własnoręcznie. Niewątpliwe takie nieszablonowe naczynie ma swoje walory estetyczne i można w nim ciekawie skomponować rośliny cięte, ale nakład pracy przy jego wykonaniu bardzo wywinduje cenę jeśli chcielibyśmy rzetelnie wycenić nasz czas pracy. Oczywiście w celach promocyjnych własnej kwiaciarni czy na pokazach florystycznych gdzie prezentujemy nasz kunszt florystyczny, warto sięgać po takie rozwiązania, będą one niewątpliwą super atrakcją typu „sztuka dla sztuki”. Bardzo lubię takie oryginalne rzeczy i mam ogromną frajdę w ich tworzeniu, ale nie są one w stanie wygrać cenowo w sprzedaży komercyjnej.

Małgorzata Niska – mistrz florystyki, Szkoła florystyczna Małgorzaty Niskiej

Zastanawiacie się co sądzą inni floryści o pojemnikach? Jakich używają? Robią czy kupują? Więcej wypowiedzi w numerze 3/2021.

Shopping Cart