Wywiad z Izą Tkaczyk

Tej florystki nikomu nie trzeba przedstawiać. Każdy kto choć trochę śledzi newsy ze świata florystyki doskonale zna Izę Tkaczyk. Florystka będzie reprezentować Polskę podczas konkursu Europa Cup w Katowicach. Doświadczenie, które zdobyła i wciąż zdobywa z pewnością przyda się podczas tak prestiżowego konkursu.

Reprezentuje Pani Polskę na Europa Cup. Jaką drogę musiała Pani przejść, aby być reprezentantką naszego kraju? Czy można przewidzieć, jakie trendy będą prezentowane podczas konkursu?

Prawo do wystawienia reprezentanta na Mistrzostwa Europy ma w Polsce Stowarzyszenie Florystów Polskich, które jest członkiem międzynarodowej organizacji florystycznej FLORINT, i to ono decyduje, jak ta rekrutacja przebiega. W moim wypadku (Mistrz Polski 2016) wzięłam udział w dogrywce z Moniką Harlos (Mistrz Polski 2018), która odbyła się w Czechach w Ołomuńcu w kwietniu 2019 roku. Był to konkurs o nazwie Visegrad Oasis Cup i brali w nim udział również floryści z Czech i Słowacji.

Cały wywiad można przeczytać w numerze 4/2021. Zastanawiasz się co ogranicza florystę podczas zleceń? Koniecznie zajrzyjcie do numeru 4/2021

Shopping Cart