Dekoracja świątecznego stołu

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i obfitujący w różnego rodzaju symbole i tradycje, czego wyrazem są dekoracje z tym związane. To okres spotkań w domach rodzinnych, czy organizowania gwiazdkowych spotkań firmowych. W każdym przypadku spotkania odbywają się przy stole swiątecznym, a więc uroczyściue udekorowanym. 

Jako dekoracje stołu bożonarodzeniowego stosuje się wiele symboli, jak sianko pod obrusem, biały obrus, świece. Najważniejszy w tym czasie jest wspólny posiłek, dlatego na stołach pojawiają komnpozycje w naczyniach, składające się z elementów charakterystycznych dla Bożego Narodzenia, nazywane stroikami. Przy wykonaniu stroika powinniśmy przestrzegać zasad obowiązujących przy wykonywaniu dekoracji na stół. Jego wysokośc nie powinna przekraczać 25 cm, tak by osoby siedzące widziały się wzajemnie. Sposób rozmieszczenia tych kompozycji, wielkość i kształt zależy od kształtu i wielkości stołu. 

Propozycje na wykonanie stołów na Boże Narodzenie można odnaleźć w numerze 6/2018. Stoły nowoczesne, tradycyjne i oczywiście pomysłowe.  

Shopping Cart