Bukiety na okazję

Bukiety okolicznościowe od lat cieszą się dużą popularnością. Kupujemy je chętnie przy różnych okazjach. Floryści prześcigają się w kreatywności i nowatorskich pomysłach i oferują nam coraz bardziej fantazyjne, intrygujące i odważne aranżacje. Istnieje wiele rodzajów wiązanek: okrągłe, jednostronne, luźne, ciężkie, dekoracyjne, mieszane, spiralne, na kryzie, wachlarz, berło, torebka itp.

Czym jest kryza? Kryza to przede wszystkim stelaż, podstawa wiązanki, bukietu czy całej kompozycji, ale też – a być może przede wszystkim – element dekoracyjny, który tworzy całość z kwiatami. Kształtów kryz może być tyle, ile mamy pomysłów, ograniczają nas jedynie nasze umiejętności i znajomość materiałów. Floryści wykorzystują do wykonania kryzy papier, drewno, gałęzie, susz, masy plastyczne i materiały budowlane.

Jednak nie każdy bukiet musi mieć kryzę. Dodaje uroku to fakt, jednak często w bukiecie liczy się pomysł. Warto tworzyć kompozycje z myślą o osobie, która go dostanie. Może ma ona ulubiony kolor, kwiat albo czymś się interesuje?

Pomysły na nowoczesne i pomysłowe bukiety można odnaleźć w numerze 1/2022. Bukiety z kryzą, spiralne, z piórkami, koralikami itp.  

Shopping Cart