Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

 

 

 

 

 

Efektowne dekoracje z pelargoniami

Obok rabatowych i bluszczolistnych, czyli zwisających pelargonii, istnieją odmiany wielkokwiatowe, mieszańce międzygatunkowe, pelargonie królewskie (angielskie), pachnące czy o ozdobnych liściach. To sprawia, że idealnie pasują do wertykalnych obrazów, podwieszanych konstrukcji oraz aranżacji stołów. Dzięki swoim cudownym kolorom i obfitym kwiatom wpisują się w letnią aurę, potęgują pozytywne emocje i pasują do każdego stylu i smaku.
Obok czerwonych, różowych i białych pelargonii, dostępne są pomarańczowe, intensywnie różowe, liliowe a nawet żółte. Można znaleźć pelargonie w formie piramidy, krzewu, topiarów, pnączy oraz w wersji pokojowej. Zarówno w wersji doniczkowej jak i ciętej idealnie wpisują się w charakter imprez na świeżym powietrzu.
Wystarczy umieścić kolorowe, pojedyncze kwiaty pelargonii w małych wazonach lub szklankach i ustawić na stole, żeby stworzyć efektowną dekorację. Innym pomysłem jest wypełnienie szklanej, płaskiej misy samymi liśćmi i kwiatostanami pelargonii. Kolorowe kwiaty unosząc się na wodzie w szklanym naczyniu będą przypominać lilie na oczku wodnym a woda w naczyniu sprawi, że kwiaty nawet w upalne dni zachowają świeżość.
Dzięki pelargoniom można stworzyć letnią łąkę w pełnym rozkwicie.
Przygotowanie takiej czarującej kompozycji nie jest skomplikowane, choć wymaga odrobiny cierpliwości i finezji. Wystarczy podłużny szklany wazon, gumki, liście i kwiaty pelargonii, małe, dekoracyjne ogórki antylskie, kwiaty tobołków polnych i ozdobne trawy. Należy naciągnąć gumki na całej długości wzdłuż i w poprzek naczynia, tworząc na górze rodzaj siatki. Następnie po dodaniu niewielkiej ilości wody należy umieścić pomiędzy gumkami kwiaty tobołków, liście i kwiaty pelargonii oraz trawę o różnej długości, aby uzyskać aranżację przypominającą bukiet. Ostatnim akcentem jest ostrożne umieszczenie małych ozdobnych ogórków na gumowej siatce pomiędzy łodygami.
Zamiast osłonek do dekoracji idealnie sprawdzą się jabłka. Do takiej dekoracji potrzebne są cięte pelargonie, jabłka, szklane probówki, złota farba w spreju, stalowa trawa i szpilki. Najpierw trzeba usunąć z owoców gniazda nasienne drylownicą, pokryć je częściowo złotą farbą i pozostawić do wyschnięcia. Na koniec w każdym należy umieścić probówkę, napełnić ją do połowy wodą i włożyć do niej ciętą pelargonię. Na koniec wystarczy ozdobić je stalową trawą i zabezpieczyć szpilkami.
Ciekawym pomysłem jest przygotowanie oryginalnej winietki dla gości, której nie może zabraknąć na weselnym stole. Bukiecik pelargonii zawinięty w papier pakowy z wyeksponowanym bilecikiem to oryginalna alternatywa dla zwykłych imiennych karteczek. Cięte pelargonie pozostaną dłużej świeże, gdy zostaną umieszczone w wypełnionych wodą plastikowych probówkach.
Paleta możliwości jest ogromna. Po inspiracje i materiały promocyjne zapraszamy na stronę www.pelargoniumforeurope.com
https://www.pelargonium-trade.com/pl

© 2013 Nasz Dom i Ogród - Flora