Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

 

 

 

 

 

O sztuce celebrowania relaksu.

Jest na to bardzo naturalny i sprawdzony sposób zgodny z chińską filozofią troski o przestrzeń. Niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń zamknięta (dom, mieszkanie) czy też otwarta (ogród). Bazą jest bardzo prosta ‘mapa przepływu energii’, którą nawet w myślach możemy nałożyć na naszą prywatną STREFĘ RELAKSU. O tym za chwilę. 

 

 

Wybierzmy zatem kilka aspektów, na których skupimy się w sposób szczególny tak, aby ten artykuł stanowił podpowiedź i inspirację. Dobre samopoczucie, zdrowie, rozwój osobisty, harmonijne relacje z innymi - konieczność utrzymania ładu w tych strefach jest niepodważalna. Tak też jest z ‘żywiołami’ w naszym ogrodzie, gdzie staramy się zachować ład wśród roślinności, bez względu na to, czy jest to roślinność ozdobna, czy też własna uprawa ekologicznych warzyw. 

 

 

Za początek naszej ‘mapy harmonii’ przyjmijmy centralne miejsce w ogrodzie, zostawiając wejście do ogrodu za plecami. Centralne miejsce powinno pozostać przestronne, z nisko przyciętą trawą. Niczym na tarczy zegara skierujmy się teraz na godzinę 1 lub 2 tak, jak wskazałoby nasze prawie ramię: ta przestrzeń odpowiada za relacje z rodziną i przyjaciółmi. Jest to znakomite miejsce do wykorzystania nie tylko na kwiaty ozdobne, ale i do wypełnienia meblami ogrodowymi. To tam powinno się toczyć życie towarzyskie, tam też sadzajmy naszych gości zaproszonych na grilla. To przestrzeń przyciągająca kolory, więc jeśli nie zdecydujesz się na meble ogrodowe, wypełnij ją kolorowymi leżakami! 

 

 

Przestrzeń na wprost oraz - porównując do tarczy zegara - przestrzeń godziny 10 i 11 to świetne miejsce na uprawy warzyw i owoców. To właśnie dzięki wysokiej wilgotności i szklarniowej trosce doczekamy... sałatki z własnych pomidorów i ogórków, a gości (tych siedzących na kolorowych leżakach!) poczęstujemy własnymi truskawkami. W tej okolicy warzywa i owoce będą zawsze zaskakiwały swoimi plonami. Jest to zarazem przestrzeń energetycznie odpowiadająca za zamożność, dlatego warto ją właściwie nawadniać z myślą o plonach!

 

Po naszej prawej i lewej stronie znajduje się obszar, z którym doskonale skomponuje się... śmiech. Dlaczego? Otórz jest to przestrzeń odpowiadająca za zabawę, zdrowie i kreatywność, czyli najlepiej zapełnić tę przestrzeń przedmiotami kojarzącymi się z ruchem lub ozdobnymi kamieniami. Ze swojej strony rekomendujemy 3 w 1, połączenie ruchu, kolorów i dobrej zabawy, czyli trampoliny. Bądźmy szczerzy: trampoliny to w ogrodach i ogródkach ulubione wyposażenie nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W internecie można znaleźć wiele zestawów ćwiczeń na trampolinach konkurujących z regularnymi treningami w siłowni. Efekt ten sam - a jakie miłe otoczenie własnego ogrodu! 

 

 

Jeśli w swoim ogrodzie potrzebujesz miejsca z kilkoma krzesłami i małym eleganckim stolikiem wypełnionym książkami i prasą, takiej mini czytelni z subtelną pachnącą roślinnością w tle, proponujemy przestrzeń odpowiadającą godzinie 7 i 8, czyli - stojąc w centrum ogrodu - za naszym lewym ramieniem. To będzie doskonała strefa wyciszenia, do której wieczorami będzie docierało światło dochodzące z wnętrza domu, lub które można dodatkowo oświetlić pojedynczym źródłem światła lampy. 

 

Pamiętajmy, że każda roślina i każdy przedmiot ma znaczenie dla zbudowania harmonii i swobodnego przepływu ‘dobrej energii’, dbajmy zatem o równowagę naszego otoczenia i dobór roślin, które cieszą nasze oczy. Właściwa aranżacja wybranych fragmentów naszego ogrodu i domu to gwarancja maksymalnie dobrego wykorzystania czasu, jaki poświęcamy na regenerację sił po wyczerpującym dniu lub tygodniu. I tak, jak ścieżki w naszym ogrodzie nie muszą być kręte, tak droga do osiągnięcia zadowolenia może być bardzo prosta. 

 

Przywiązujemy się do miejsc i ludzi. Jak twierdzą nasi Klienci - przywiązujemy się również do marek, jeśli są sprawdzone, budzą zaufanie i do nich wracamy. Marki FUNFIT, FURNIDE, ZARIA oraz KRAFT&STÄRKE posiadają najlepszą gwarancję - rekomendację naszych stałych Klientów. Uatrakcyjnij czas spędzony w ogrodzie. Zwieńcz dzieło, jakim jest wystrój Twojego domu. Będziemy Ci w tym sprzyjać.

 

ZESPÓŁ FAJNECENY.PL

 

© 2013 Nasz Dom i Ogród - Flora