Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

 

 

 

 

 

Aktualny numer

Florystyka funeralna w nowym wydaniu NDiO-Flora.

 

Współczesna florystyka funeralna to różnorodność form i mnogość barw. Dawno już minęły czasy wąskiej specjalizacji, kiedy to na uroczystości żałobne polecano kilka gatunków wciąż tych samych kwiatów w stonowanych, czasem nawet nieco ponurych kolorach. Dzisiaj w kompozycjach do dekoracji grobów nikogo nie dziwią pomarańcze, amaranty, róże i czerwienie w różnych odcieniach.

 

Czasami aranżacje żałobne przypominają wręcz barwną kwietną łąkę. Bo właściwie dlaczego nie? Kwiaty na uroczystości nostalgicznej i melancholijnej wcale nie muszą wyglądać smutno. Ważne jednak, by zachować umiar i nie podążać w kierunku przejaskrawienia i kiczu. Profesjonalni floryści radzą sobie z tym świetnie i doskonale potrafią wyważyć proporcje.


Aranżacje nagrobne mogą przybierać zróżnicowane formy. Począwszy od klasycznych wieńców zarezerwowanych na uroczystości pogrzebowe, poprzez rozliczne wianuszki, serca, ringi, krzyże, girlandy, po kompozycje w naczyniach – przeznaczone do całorocznej dekoracji nagrobków.


W najnowszym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród - Flora wiele inspiracji na dzień wszystkich świętych oraz na ostatnie pożegnanie najbliższych kwiatami. W dziale Raz, dwa, trzy pomysły na dekorację nagrobków. Wszystkie prace jak zawsze pokazane z instrukcją wykonania. Wianki, krzyże, kompozycje na floretach, W numerze także pomysły na dekoracje trumien, urn, czy na kompozycje w różnych kształtach m.in. serca.


Kolejnym tematem są kompozycje warzywno-owocowe. Oprócz ciekawych prac zostały także opisane sposoby jak zabezpieczać takie kompozycje, aby cieszyły oczy jak najdłużej. Techniczne wskazówki, ciekawe czy coś Was zaskoczy?


W numerze także stałe działy Florysta radzi i Okiem praktyka. Można także zobaczyć piękne prace, które powstały specjalnie na wystawę florystyczną z okazji X-lecia portalu Forumkwiatowe.pl Kwiaty i Sztuka. Wspaniali floryści i ich interpretacje dzieł. Nie zabrakło też relacji z egzaminów w Austrii.


Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki. Nowy numer można kupić w salonach Empik, InMedio, kioskach Kolportera i Ruchu lub dzwoniąc do Redakcji – tel. 71 344-80-00.

 

 

 
© 2013 Nasz Dom i Ogród - Flora