Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *

 

 

 

 

 

Aktualny numer

NDiO-Flora numer styczeń-luty!

 

Kryza to przede wszystkim stelaż, podstawa wiązanki, bukietu czy całej kompozycji, ale też – a być może przede wszystkim – element dekoracyjny, który tworzy całość z kwiatami. Najczęściej do kryzy mocujemy trzy lub więcej drutów, które formują jej rączkę. Wszystkie elementy techniczne w kryzie muszą być odpowiednio zamaskowane.


Kształtów kryz może być tyle, ile mamy pomysłów; ograniczają nas jedynie nasze umiejętności i znajomość materiałów. Floryści wykorzystują do wykonania kryzy papier, drewno, gałęzie, susz, masy plastyczne i materiały budowlane, plastik, druty, parafinę, tekstylia i wiele innych tworzyw. Kryza często jest pomocna przy samym układaniu kwiatów, głównie jednak przydaje się przy spersonalizowanych zamówieniach. Jesteśmy w stanie przygotować odpowiednią kryzę dla aktora, nauczyciela, prawnika, artysty czy sportowca – dla każdego i wedle upodobań. Samodzielne przygotowanie kryzy daje nieograniczone możliwości wykonania niepowtarzalnego, niecodziennego i spektakularnego bukietu na każdą okazję.


W najnowszym numerze dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród - Flora wiele inspiracji. W dziale Raz, dwa, trzy piękne bukiety na kryzach. Kryzy z liści, z gałęzi brzozy, z traw, z ratanu. Wszystkie prace oczywiście przedstawione krok po kroku. W materiałach bieżących jeszcze więcej kryz. Zarówno prace z egzaminów z polskich szkół florystycznych jak i z pokazów, warsztatów itp. Różnorodność kryz, które zdobią jest ogromna.

 

W numerze również materiał z kompozycjami z roślin suszonych. Po lecie i preparowaniu roślin nadszedł czas, aby stworzyć piękne kompozycje. Obrazy, bukiety, duże formy, wianki. Taka kompozycja z pewnością będzie długo cieszyć nasze oczy w tym zimowym czasie.

 

Nie mogło także zabraknąć relacji z wyjątkowego wydarzenia. 100 bukietów na 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Organizator Piotr Marzec opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o organizacji oraz całym przedsięwzięciu. Materiał opleciony jest ciekawymi zdjęciami z aranżacjami.

 

Relacja z warsztatów na Sycylii w ramach cyklu Podróże kształcą florystycznie to też z pewnością materiał godny polecenia. Piękne miejsce, wspaniali ludzie, cudowne aranżacje. A wszystko pod okiem Tomasza Maxa Kuczyńskiego, który swoje doświadczenie przekazywał uczestnikom.

 

W stałych działach artykuły. Andrzej Dąbrowski - konsultant w biznesie florystycznym - tym razem poruszył ważny temat: umowy. Warto się z nim zapoznać, ponieważ jest to bardzo ważna kwestia w pracy florysty. Anna Gierula w poradniku opowiada o kryzach. Trochę o początkach ich powstania oraz o technikach. Nie zabrakło także relacji z wydarzeń florystycznych, które miały miejsce w minionych miesiącach. A dla nowych i przedłużających prenumeratę osób jak zawsze przygotowaliśmy wyjątkowe upominki.

 

Numer można nabyć w Empikach, kioskach Ruchu. Oczywiście zachęcamy do prenumeraty. 71 344 80 00. Zapraszamy do lektury.

 

 

 

 
© 2013 Nasz Dom i Ogród - Flora